Profil | Drahoslav Špok | Fitnessprovsechny.cz

Profil

Drahoslav Špok

masér

Motto: Žijeme teď a tady

+420 775 610 853

drahoslav@fitnessprovsechny.cz

REZERVOVAT

Kdo jsem

Masáže jsou můj život, poslání, koníček, zaměstnání, ale hlavně radost a ten nejkrásnější pocit je, když klient odchází po masáži s úsměvem na rtu a pozitivně naladěn. Zajímám se o fitness, zdravý životní styl, meditaci a nové léčebné postupy. Jsem pozitivní a veselý človíček, rád pomáhám lidem, moje práce mě naplňuje a dělám jí od srdce. Neustále se vzdělávám, abych mohl klientům předat co nejvíc. Po absolvování několika masérských kurzů včetně kurzu Fitness instruktora jsem se rozhodl studovat tříletou masérskou školu Darja shiatsu school Praha, která mně změnila život a neustále mě obohacuje o nové poznatky.

Nabídka služeb

Havajská masáž lomi lomi
Havajská masáž lomi lomi

Hluboce relaxační masáž technikou Lomi Lomi - doslovný překlad (milující ruce). Hluboce relaxační masáž, používají se hlavně lokty a předloktí, což je pro tuto masáž specifické. Střídají se dlouhé rytmické tahy umožňující dosáhnout maximální relaxace, které navodí atmosféru pohybů vln na moři, příliv a odliv moře. Při masáži se masírují současně i dvě části těla.

Shiatsu masáže
Shiatsu masáže

Japonská masážní technika spojuje moderní přístupy fyzioterapie a tradiční čínskou medicínu. /Shiatsu/ doslovný překlad tlak prstů, která pracuje s akupunkturními dráhami tzv. Meridiány a body /Tsubo/ známými z tradiční čínské medicíny. Zahrnuje tedy prvky akupresůru, mobilizační trakce, relaxační a protahovací techniky. Masér pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí do pohybu energii v těchto drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla. Shiatsu masáž probíhá na futonu na zemi, masírovaný je oblečený, nejlépe ve volném sportovním oděvu. Dotek přes oblečení má zcela jinou kvalitu než dotek přímo na kůži při klasické masáži a proniká do větší hloubky. Masáž probíhá na celém těle. Tato technika se hodí i pro malé děti, těhotné ženy nebo starší lidi. Fyziologické funkce jednotlivých orgánů se navzájem ovlivňují, práce na Meridiánech harmonizuje tyto orgány. např. Játra uskladňuje krev, řídí šlachy a vazy, souvisí se svaly a ty zajišťují pohybové funkce. Ledviny dominují kostem, produkují dřeň a plní mozek a míchu. Srdce je sídlem ducha, ovlivňuje naše emoce, řídí oběhový systém. Vhodná terapie po úrazech, při rehabilitaci, při psychosomatických potížích.

Tradiční thajská masáž
Tradiční thajská masáž

Působí podobně jako Shiatsu, ovšem se více změřuje na protahování. Má své kořeny v dobách asi 2000 let př. n. l. v Indii, léčba těla i duše nebo jóga pro líné, takto je nazývaná tradiční thajská masáž. Techniky thajské masáže se velice liší od klasických masáží orientujících se pouze na svaly a měkké tkáně, jak je známe v Evropě. Thajská masáž se zaměřuje na celé tělo, přičemž největší působení je soustředěno na svaly nohou, kloubů, chodidel, zad a šíje, protože tyto části těla jsou při současném životním stylu nejvíce namáhány. Celá masáž využívá působení akupresůry na energetické dráhy v těle tzv. SÉNY a dále na protahovací cvičení. Masér postupně protlačuje celé klientovo tělo svými palci, patou, koleny, předloktím nebo dlaní. Právě protlačováním se uvolňují zablokované dráhy a tím se dosahuje nápravy. Thajská masáž může i trochu bolet, ale jen v případě, že má člověk již vážnější akutní nebo chronické zdravotní problémy. Správným tlakem na ucpané energetické body můžeme zprůchodnit tok energie a preventivně působit na pohybový i organový systém v těle. Provádíme na zemi na futonu, klient je ve volném sportovním oděvu.

Olejová thajská masáž
Olejová thajská masáž

Tato alternativní relaxační metoda začíná tlakovou masáží přes deku nebo sárong. Zahrnuje prvky indické ajurvedy a prvky tradiční čínské medicíny. Jedná se o mírnější relaxační druh thajské masáže. Použitím pomalých a táhlých hmatů kombinovaných s protahováním, akupresurou a následnou relaxační olejovou masáží dochází k odblokování energií v těle, uvolnění kloubů, svalů, šlach, páteře a navození stavu hluboké relaxace.

Sportovní a rekondiční masáž
Sportovní a rekondiční masáž

Jednou ze základních a nejrozšířenějších masáží je sportovní masáž. Tento druh masáže doporučujeme především pro sportovce. Sportovní masáž volíme v případě, že je sportovec v útlumu a potřebuje své svaly stimulovat pro sportovní výkon, masáž je tvrdá a rychlá. Nebo naopak v případě, kdy potřebujeme svaly nechat zregenorovat po náročném sportovním výkonu. V tomto případě je masáž jemnější a v pomalejším tempu. Při sportovní masáži používáme základní masérské hmaty tření, roztírání, hnětení, tepání a vychvění. Sportovní masáž může mít pozitivní vliv k odstranění následků po sportovním úrazu. Sportovní masáž kombinujeme také s thajskými protahovacími technikami nebo s baňkováním.

Klasická relaxační olejová masáž
Klasická relaxační olejová masáž

Klasická relaxační olejová masáž je vhodná zejména pro uvolnění svalů a kloubů celého těla, jejich rehabilitaci a lepší regeneraci. Může se provádět celkovou relaxační masáží nebo částečnou s možností zaměřit se na problematické partie. Velmi častá je masáž konkrétních partií, nejčastěji záda a šíje (bolesti zad a krční páteře jsou v současné době asi nejčastější ze všech pohybových obtíží), ale obvykle doporučujeme klientům masáž celého těla.

Intuitivní masáže kombinované
Intuitivní masáže kombinované

Každá masáž začíná rozhovorem s klientem, kdy zjišťujeme od Vás potřebné informace ohledně Vašich osobních problému, což se týká převážně celkového zdravotního stavu a možné kontraindikace. Jde o kombinaci různých masážních technik a postupů intuitivně vybraných podle toho co vyžaduje stav a rozsah problému dané osoby. 1. Fyzické přetížení blokády sportem, prací nebo špatnými pohybovými stereotypy 2. Blokády psychosomatické způsobené stresem, nervozitou, psychickým oslabením Používáme tlakovou masáž přes deku nebo sárong, doplněnou o akupresůru a techniky shiatsu, jemné mobilizační techniky, měkké techniky a efektivně zapojujeme techniky Havajských masáží. Postupně se odkrývá ta část těla, která se masíruje. Nutno dodat, že tato masáž není nikdy identická, ke každému klientovi přistupujeme individuálně podle jeho osobních potřeb.

Double masáže – masáže párů
Double masáže – masáže párů

Jednou z dalších nabídek masáží jsou double masáže, neboli masáže párů. Není nic lepšího než si užít společně prožité příjemné chvilky, které jsou snem každého páru. Ve stejnou dobu namasírujemé Vás i Vašeho partnera či partnerku. Sami si můžete vybrat, od koho se chcete nechat namasírovat. V době partnerské či manželské krize to může být pro Vás řešením, jak sladit Váš vztah, pozitivní energie, psychické i fyzické uvolnění a relax, Vám můžou jen pomoci.

Doplňující info

Pro kvalitní a efektivní masáži je třeba vcítit se do potřeb klienta, zapojit srdce bez předsudků a bez ega. Masáže by měly být především prevenci, nejsem léčitel ani lékař, ale mým cílem je nastartovat samočinné ozdravné procesy ve Vašem těle pomocí dotyku. Tělo je samo sobě lékařem a dost chytré na to, aby se s nemocí nebo bolestí vyrovnalo samo a pokud tomu mohu přispět svým dotykem, udělá mě to šťastným, že jsem Vám pomohl. Zaměřuji se hlavně na práci s energii na Meridiánech podle tradiční čínské medicíny, harmonizaci těla i duše. V dnešní hektické době žijeme především v naší hlavě naší myslí. Starosti, pracovní vytížení, špatné vztahy, nevhodná životospráva nás dostávají do presu, který způsobuje nerovnováhu a napětí v těle, bolesti hlavy, zad a šíje. Masáže, vhodný fitness program a zdravá výživa jsou zde pro Vás, pro pocit relaxace, radosti, vitality, ohebnosti, rovnováhy a zklidnění mysli.

Kvalifikace

Kurzy - Instruktor fitness Sportovní a rekondiční masér Baňková masáž Měkké techniky Thajské masáže Dornova metoda Reflexní terapie Reiki Shamballa – práce s energii Darja Shiatsu school Praha

Působiště

PROČ ZVOLIT FITNESS PRO VŠECHNY?

Potřebujete zhubnout? Nebo jen vyrýsovat svaly? Chodíte rádi cvičit do fitcentra, ale neradi čekáte
v obsazené posilovně na stroje, nebo seprostě jen necítíte mezi tolika lidmi? Vyzkoušejte některého
z našich osobních trenérů nebo dalších specialistů, který přijede za Vámi domů.

Spojte se s námi

FacebookTwiterGoogleYoutube

Kým jsme?

Žijeme marketingem a přinášíme Vám fikaný pohled na možnosti propagace Vaší značky, produktů či originální zpracování projektů a zajištění nejrůznějších akcí.

O nás

Klienti

Pokud Vás zajímá, jak vtipně, účinně, fikaně oslovit Vaše zákazníky, či jak zpracovat projekty, kampaně a nejrůznější akce, jste na správné adrese! Podívejte na ukázky našich projektů.

Reference

Kontakt

Závodní 2891/86
703 00 Ostrava-Vítkovice

Tel.: 732 603 663
E-mail: info@fitnessprovsechny.cz

Kontakt
© 2022, fitnessprovsechny, Tvorba webu: 3solutions, spol. s r.o.
Logo fitnessprovsechny